Uzávierky diferenciálu ARB

Uzávierku diferenciálu je možné dodatočne namontovať do najrôznejších typov automobilov. Veľkou výhodou tejto ovládateľnej uzávierky je to, že diferenciál pri prevoze na vozovke pracuje ako každý iný diferenciál - nedochádza teda k zbytočnému opotrebeniu pneumatík ani k prekvapivému záberu uzávierky. V teréne, ak si to vyžaduje situácia, sa uzávierka stlačením tlačidla behom 1/10 sekundy pripojí so 100 % účinnosťou. Montáž je možné uskutočniť bez ďalších veľkých nákladov, pretože je možné použiť originálne ložiská a nápravy. Len kôš diferenciálu sa musí vymeniť.

Funkcia vzduchovej uzávierky ARB

K systému dodávaný kompresor zaisťuje tlak potrebný k uzavretiu diferenciálu stlačením tlačidla. Kompresor sa montuje na vhodné miesto do motorového priestoru Vášho automobilu. Automatické spínanie zabezpečuje v systéme vždy potrebný tlak k zopnutiu uzávierky diferenciálu. Tlačidlo sa montuje na prístrojovú dosku automobilu. Pri zapnutí sa uvedie do činnosti kruhový piest umiestnený v diferenciále, ktorý diferenciál uzavre. Pri vypnutí klesne tlak vzduchu otvorením magnetického ventila a malá vysoko účinná pružina uvoľní zaisťovací krúžok. Diferenciál pracuje ako bežný "otvorený" diferenciál.

 

Pre konkrétnu cenovú ponuku nás prosím kontaktujte na info@iloveoffroad.com alebo na 0904609686. Väčšinu uzávierok dodávame už do 3dní.

Uzavierky ARB